Co i jak z tą klimą?

gactwa, dzisiaj jest prawie standardem w każdym biurze czy większym domu jednorodzinnym. Mowa oczywiście o klimatyzacji. Urządzenia klimatyzujące stały się na tyle szeroko dostępne, że trudno znaleźć dzisiaj biuro bez niej. Dodatk

Co i jak z tą klimą? klima gdańsk
Produkcja cieplna biura ulegnie dużej poprawie przy klimatyzacji. Czy warto wydawać pieniądze w , warto- krótko o tym czemu.

Klimatyzacja wszędzie

Coś co do niedawna było oznaką luksusu i bogactwa, dzisiaj jest prawie standardem w każdym biurze czy większym domu jednorodzinnym. Mowa oczywiście o klimatyzacji. Urządzenia klimatyzujące stały się na tyle szeroko dostępne, że trudno znaleźć dzisiaj biuro bez niej. Dodatkowo ostatnio klimat i pogoda w Polsce nie są dla nas łagodne, co tylko zwiększyło popyt na te urządzenia.

Typy i rodzaje tych urządzeń spokojnie pozwalają do odpowiedni dobór do pomieszczenia lub od razu całego budynku. Dla pojedynczych pomieszczeń, zwłaszcza w domu lub małym mieszkaniu poleca się klimatyzatory przenośne, małe i wygodne urządzenia, które potrzebują źródła prądu oraz wyloty dla ciepłego powietrza. Są też większe urządzenia montowane nad drzwiami, lub rozwiązania kompleksowe, zapewniające przyjemną ochłodę przewodami wentylacyjnymi.


Klimatyzacja nie tylko chłodzi

Klimatyzacja może służyć nie tylko do chłodzenia w upalne dni, których latem w Polsce ostatnio nie brakuje. Można nią również bez problemu ogrzewać pomieszczenia w sezonie jesiennym, a nawet zastąpić nią ogrzewanie centralne.

Jest to mimo wszystko dość wszechstronne urządzenia, ponieważ dobrze dobrane (moc względem wielkości pomieszczenia) może skutecznie regulować temperaturę w biurach i domach. Spełni również inną, ważną funkcję tj. osuszanie powietrza. Ma to o tyle duże znaczenie w miejscach gdzie przechowuje się suche produkty.


Wikipedia: Klimatyzator

Klimatyzator - urządzenie do chłodzenia pomieszczenia.

Składa się ze sprężarki, parownika i skraplacza (te dwa ostatnie wyposażone w wentylator). Wentylator promieniowy wymusza obieg powietrza na parowniku umieszczonym wewnątrz chłodzonego pomieszczenia. Powietrze z pomieszczenia ochładza się na parowniku oddając ciepło czynnikowi chłodniczemu pośredniemu, który krąży w obiegu zamkniętym. Następnie czynnik pośredni (gaz) zostaje sprężony w sprężarce (wzrasta jego temperatura 1) i jest przetłoczony do skraplacza który znajduje się na zewnątrz (w powietrzu zewnętrznym). W skraplaczu ciepło z czynnika zostaje oddane do powietrza zewnętrznego, gaz skrapla się i staje cieczą (nadal pod wysokim ciśnieniem). Ciecz dostaje się do elementu rozprężnego (kapilara lub TZR), gdzie jest dławiona - zostaje zmniejszone jej ciśnienie i co za tym idzie temperatura. Schłodzony czynnik w postaci cieczy ponownie zostaje podany na parownik, gdzie się ogrzewa od powietrza w pomieszczeniu i przechodzi w stan gazowy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzator



© 2019 http://informator.malbork.pl/