Idzie zima, ogrzej swój dom

takie innowacyjne instalacje pojawiają się w budownictwie jednorodzinnym. Przede wszystkim mają one sprawić, że mieszkańcy nie będą musieli poświęcać zbyt wiele czasu na ogrzewanie, a uzyskany efekt cieplny będzie dla nich zadowal

Idzie zima, ogrzej swój dom

Ogrzewanie w Twoim domu

W nowoczesnym budownictwie mamy do czynienia z pojawiającymi się ciągle na rynku nowinkami technicznymi. Występują one w wielu dziedzinach. Bardzo często takie innowacyjne instalacje pojawiają się w budownictwie jednorodzinnym. Przede wszystkim mają one sprawić, że mieszkańcy nie będą musieli poświęcać zbyt wiele czasu na ogrzewanie, a uzyskany efekt cieplny będzie dla nich zadowalający. Nic więc dziwnego, że sporą popularnością osób myślących nad założeniem instalacji ogrzewania we własnym domu cieszą się piece olejowe czy ogrzewanie podłogowe. Nowoczesne technologie pomagają nam w szybszym uzyskaniu komfortu cieplnego nawet podczas najmroźniejszych dni i niewątpliwie jest to zaleta takich rozwiązań.


Co to jest Przewodzenie ciepła

Przewodzenie ciepła ? proces wymiany ciepła między ciałami o różnej temperaturze pozostającymi ze sobą w bezpośrednim kontakcie. Polega on na przekazywaniu energii kinetycznej bezładnego ruchu cząsteczek w wyniku ich zderzeń. Proces prowadzi do wyrównania temperatury między ciałami.

Przewodnictwem cieplnym nie jest przekazywanie energii w wyniku uporządkowanego (makroskopowego) ruchu cząstek.

Ciepło płynie tylko wtedy, gdy występuje różnica temperatur, w kierunku od temperatury wyższej do temperatury niższej. Z dobrym przybliżeniem dla większości substancji ilość energii przekazanej przez jednostkę powierzchni w jednostce czasu jest proporcjonalna do różnicy temperatur, co opisuje równanie różniczkowe Fouriera

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przewodzenie_ciep%C5%82a


Poznaj historię kominków

Najstarsze kominki były znacznie większe, budowane na planie półkola z okapem podobnej wielkości. Umieszczano je najczęściej przy ścianach szczytowych, co ułatwiało prawidłowe wyprowadzenie komina. Budowane były z ciosów kamiennych, powierzchnia paleniska wykładana była najczęściej cegłą. Z czasem wymiary kominków uległy pomniejszeniu. Było to możliwe po udoskonaleniu wydajności kominków, przez pochylenie ścian bocznych pod kątem 45° i zmniejszeniu głębokości wlotu do kanału dymowego. Oprawy zaczęto wykonywać z marmuru lub brązu. Najwspanialsze oprawy kominków pochodzą z okresu renesansu.

Do typowego wyposażenia kominków należał: ekran osłaniający palenisko, żelazne uchwyty na łuczywo, pogrzebacz oraz wilki (stojaki na drewno do opału). Kominki o nowoczesnej konstrukcji stosowane są coraz częściej w domach jednorodzinnych, zajazdach i podobnych budynkach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kominek



© 2019 http://informator.malbork.pl/