Kiedy opłaca się skorzystać z paneli słonecznych?

skaźnik znaczenia ekologicznego spotykany jest w niektórych podręcznikach ekologicznych. Z założenia ma integrować informacje o liczebności (dominacja) i częstości (frekwencja) występowania. W badaniach faunistycznych jest dość rz

Kiedy opłaca się skorzystać z paneli słonecznych? solary elektryczne

O wskaźniku znaczenia ekologicznego

Wskaźnik znaczenia ekologicznego Q - wskaźnik stosowany w badaniach ekologicznych i zoocenologicznych do opisu zgrupowań zwierząt (zoocenoza).

Wskaźnik znaczenia ekologicznego spotykany jest w niektórych podręcznikach ekologicznych. Z założenia ma integrować informacje o liczebności (dominacja) i częstości (frekwencja) występowania. W badaniach faunistycznych jest dość rzadko wykorzystywany. Uśredniać się mogą wyniki: podobne wartości u gatunków rzadkich a licznych (niska frekwencja, duża dominacja) oraz gatunków pospolitych a mało licznych (duża frekwencja, niska dominacja). Niemniej jednak w obu przypadkach zakładać możemy dużą rolę ekologiczną gatunku ? w pierwszy w wyniku dużej liczebności, w drugim pospolitości występowania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_znaczenia_ekologicznego


Ekologiczny prąd ? to możliwe?

W ostatnich latach możemy zauważyć prawdziwą ekspansję nowoczesnych technologii dotyczących pozyskiwania prawdziwie ekologicznej energii elektrycznej. Do takich metod należy przede wszystkim fotowoltaika, która należy do jednej z szybciej rozwijających się dziedzin w tej branży. Panele fotowoltaiczne, w przeciwieństwie na przykład do energii pozyskiwanej z wiatru, są dostępne dla mniej zamożnych osób. Zyski wypływające z tej technologii, które można uzyskać nie tylko dla nas, ale i dla otaczającego nas świata, mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodę. Produkcja energii elektrycznej w tradycyjny sposób niesie bowiem ze sobą dość poważne i negatywne skutki, wobec czego na pewno warto zainteresować się montażem takiej instalacji, jeśli tylko mamy ku temu warunki.


O ekologii czowieka

Ekologia człowieka (ang. Human Ecology) - dziedzina nauki, zajmująca się człowiekiem i jego otoczeniem.

Ekologia człowieka ma na celu badanie jednostki gatunku człowiek rozumny (Homo sapiens) jako podmiotu szeregu procesów na poziomie biologicznym (gatunkowym, środowiskowym) oraz sztucznym (wytworzonym przez samego człowieka: kultura, struktura społeczna, przekształcone elementy otoczenia) - przyroda + kultura + człowiek. Zdaniem badaczy nie można uzyskać pełnego obrazu człowieka rozumnego bez badania jego otoczenia. Ponieważ sprowadzanie ekologii człowieka jedynie do sfery biologicznej daje obraz niepełny, dziedzina ta nawiązuje do innych dyscyplin, takich jak: geologia, geografia, mikrobiologia, botanika, zoologia, genetyka, systematyka, antropologia, psychologia, etnologia, socjologia, ekonomia czy polityka.

W ramach ekologii człowieka wyróżnia się autekologię człowieka i synekologię człowieka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia_cz%C5%82owieka



© 2019 http://informator.malbork.pl/