Ogólny artykuł o badaniach medycznych

wadzanie określonych badań medycznych. Oczywiście ważną częścią składową endoskopu jest kamerka pozwalająca na oglądanie narządów wewnętrznych. Bardzo ważne jest, aby była ona dobrze połączona z inną częścią endoskopu pozwalającą

Ogólny artykuł o badaniach medycznych

Wielkość endoskopów

Endoskopy zbudowane są w taki sposób, aby mogły dobrze spełniać wszystkie przewidziane dla siebie funkcje. Posiadają one różną wielkość, która pozwala na przeprowadzanie określonych badań medycznych. Oczywiście ważną częścią składową endoskopu jest kamerka pozwalająca na oglądanie narządów wewnętrznych. Bardzo ważne jest, aby była ona dobrze połączona z inną częścią endoskopu pozwalającą na przesuwanie tej kamerki w głąb ludzkiego organizmu. W związku z tym każda przychodnia dokonuje zamówienia takich endoskopów, które pozwolą na przeprowadzenie określonych badań. Wobec tego na rynku medycznym znajdują się bardzo różne endoskopy, które mogą być używane podczas przeprowadzania mniej lub bardziej skomplikowanych badań.


Endoskopia - cytat z Wikipedii

Badania endoskopowe polegają na wprowadzaniu do wnętrza ciała pacjenta sondy endoskopu (część endoskopu zawierająca światłowód do oświetlenia badanego pola, obrazowód ? przekazujący obraz z wnętrza badanego narządu oraz kanał narzędziowy służący do wprowadzenia specjalnych narzędzi służących do pobierania materiału do badań i wykonywania zabiegów).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia


Endoskopia Badania endoskopowe i kilka faktów z Wikipedii

Aktualnie wykonuje się badanie bronchoskopowe przy użyciu giętkiego wziernika ? fiberoskopu, a badanie takie nazywa się bronchofiberoskopią.

Pierwszy opis badania bronchoskopowego przy pomocy sztywnej rurki podał w 1897 Gustav Killian, a badanie z użyciem giętkiego bronchofiberoskopu zostało po raz pierwszy wykonane w 1967 przez Ikedę w Japonii.

Badanie wykonuje się u chorego leżącego na plecach lub w pozycji siedzącej. Obowiązuje wykonanie znieczulenia miejscowego łuków podniebiennych, tylnej ściany gardła, krtani i dróg oddechowych poniżej krtani roztworem lignokainy. Dodatkowo stosuje się także tak zwaną płytką sedację podając badanemu dożylnie fentanyl lub midazolam.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia



© 2019 http://informator.malbork.pl/