Reklamowy druk w praktyce

ada ona jednostronnie zadrukowanemu arkuszowi papieru formatu większego od B2 ale mniejszemu od B1 (co odpowiada np. ośmiu stronom końcowego wyrobu formatu A4, szesnastu stronom formatu A5 itd.). W przypadku druku dwustronnego ark

Reklamowy druk w praktyce etykiety na roli

Arkusz drukarski (lub arkusz druku)

Arkusz drukarski (lub arkusz druku) - fizyczna jednostka objętości druków, lub form drukowych podstawowego koloru, stosowana przez poligrafów. Odpowiada ona jednostronnie zadrukowanemu arkuszowi papieru formatu większego od B2 ale mniejszemu od B1 (co odpowiada np. ośmiu stronom końcowego wyrobu formatu A4, szesnastu stronom formatu A5 itd.). W przypadku druku dwustronnego arkusz drukarski odpowiada połowie powierzchni arkusza zadrukowanego tylko z jednej strony.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Arkusz_drukarski


Usługi poligraficzne

Świadczenie różnego rodzaju usług poligraficznych cieszy się obecnie ogromną popularnością. Dzieje się tak dlatego, że wciąż nie brakuje osób zainteresowanych korzystaniem z tego rodzaju usług. Wiele osób jest także zainteresowanych korzystaniem z usług typowo drukarskich polegających nie tylko na poważnym drukowaniu książek, ale również na wykonywaniu ich kopii mających charakter bardziej użytkowy. Wobec tego stale przybywa osób zatrudnianych w charakterze pracowników zajmujących się wykonywaniem usług poligraficznych. Natomiast prowadzenie punktów poligraficznych jest zwykle praktykowane przede wszystkim w pobliżu uczelni i różnych urzędów. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one często odwiedzane przez wiele osób wykonujących w nich dużą liczbę druków i kopii.


Najczęściej tworzona poprzez skanowanie map analogowych

Mapa rastrowa ? bitmapa będąca cyfrową reprezentacją mapy wykonanej w konkretnej skali i odwzorowaniu kartograficznym. Najczęściej tworzona poprzez skanowanie map analogowych (papierowych lub foliowych).

Ze względu na stałą rozdzielczość mapy rastrowej nadaje się ona do odwzorowania małych obszarów, dla których nie występuje w stopniu istotnym zniekształcenie charakterystyczne dla wybranego odwzorowania kartograficznego.

Mapa taka może być przydatna, gdy zachodzi potrzeba wykonania komputerowego projektu (na przykład budowlanego) w sytuacji, w której nie dysponujemy mapą wektorową danego obszaru. Innym zastosowaniem mapy rastrowej jest wykorzystanie jej w amatorskich urządzeniach GPS z wyświetlaczem LCD. Wreszcie poprzez wykonanie wektoryzacji można z mapy rastrowej otrzymać mapę wektorową.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_rastrowa



© 2019 http://informator.malbork.pl/