Zmniejszenie zużycia energii cieplnej

rdowymi metodami ogrzewania, tzw ogrzewanie CO, mnóstwo ciepła tracimy poprzez spaliny, które ulatują w atmosferę razem z dymem i innymi pozostałościami spalania. jest to dość duże marnotrawstwo, wiec w domach jednorodzinnych mont

Zmniejszenie zużycia energii cieplnej rekuperacja gdańsk
Poprawa działania systemu grzewczego z pewnością przyniesie spore oszczędności, jedną z ciekawych propozycji jest . Co musisz wiedzieć o grzaniu?

Zatrzymaj ciepło

Ogrzewając dom standardowymi metodami ogrzewania, tzw ogrzewanie CO, mnóstwo ciepła tracimy poprzez spaliny, które ulatują w atmosferę razem z dymem i innymi pozostałościami spalania. jest to dość duże marnotrawstwo, wiec w domach jednorodzinnych montuje się tzw. rekuperatory krzyżowe, które odzyskują ciepło.

W bardziej zaawansowanych systemach stosuje się panele sufitowe oraz instalacje buforujące (magazynujące), które zbierają odzyskane ciepło do późniejszego wykorzystania. Rekuperację stosuje się też do odzyskiwania ciepła ze zużytej wody w celu podgrzania świeżej wody przeznaczonej do dalszego użytku.


Źródła ciepła

Alternatywne źródła ogrzewania w Polsce to dalej rzadkość, może ze względu na dużą cenę takich rozwiązań, a przecież nie każda rodzina od razu buduje dom. Bo właśnie na etapie budowy trzeba już pomyśleć o ogrzewaniu i jak najlepiej zoptymalizować użyte materiały pod kątem wybranego rodzaju ogrzewania.

Przy każdym alternatywnym źródle energii trzeba brać pod uwagę jest mocne i słabe strony, oraz zabezpieczyć się na wypadek awarii. Dlatego ludzie często łączą kilka źródeł ogrzewania czy też energii.


Krótki opis rekuperatora. Wikipedia

Rekuperator ? urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia rekuperację (odzyskiwanie) ciepła z powietrza wywiewanego z budynku lub instalacji przemysłowej.

Rekuperator jest wymiennikiem ciepła. Do przekazania ciepła z wydmuchiwanego powietrza do nadmuchiwanego stosuje się różne konstrukcje rekuperatorów:

z czynnikiem pośrednim (np. glikol albo freon):
z obiegiem samoczynnym w tym rurka ciepła,
z obiegiem wymuszonym także pompy ciepła

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperator



© 2019 http://informator.malbork.pl/